Цитаты Иван Карпович Карпенко-Карый.

 
 

Навигация

Знаки зодиака

Знаки зодиака Овен Телец Близнецы Рак Лев Дева Весы Скорпион Стрелец Козерог Водолей Рыбы

Цитаты Иван Карпович Карпенко-Карый

Иван Карпович Карпенко-Карый ( наст. фамилия Тобилевич; укр. Іван Карпович Карпенко-Карий; 29 сентября 1845 года — 15 сентября 1907 года) — украинский драматический писатель реалистического направления, брат Н. К. Садовского и П. К. Саксаганского.

... Коли не знаєш броду - не лізь прожогом в воду!
Просвіта, брат, - велика сила!
Будущина в руках нового покоління, і чим більше вийде з школи людей з чесним і правдивим поглядом на свої обов`язки перед спільною громадою, тим скоріше виросте серед людей найбільша сума справедливості!...
Поети єсть сіль землі, гордість і слава того народу, серед котрого з`явились; вони служать вищим ідеалам, вони піднімають народний культ ... Всі народи своїх поетів шанують, почитають і ставлять їм пам`ятники!!!
... Весь хліб люде заробляють, вони повинні їсти за свою працю найкращий хліб!
Страшно тілько без грошей, а з грішми, сказано ж, і чорт не брат.
От чоловік! І риби наловить, і ніг не замоче!
Це химера! Голодних буде тим більше, чим більше голодним помагать.
І суть задавить вас! Вона далеко страшніша, ніж те невидиме колесо, що так лякало вас! Скажу вам, що тепер єсть інтелігентні, чесні хазяїни, сильні духом, котрі борються з старою закваскою в хазяйстві, бажаючи постановити правдиві відносини між хазяїном і робітником, але не знаю, чи їм це удасться! Таких борців ще мало, - правда, тілько не вам ряди їх поповнять!.. Бог з ним, з хазяйством: трудно там правду насадить, де споконвіку у корені лежить неправда! Краще ходім поруч зо мною на корисну працю в школі. Правда, що й там трудно теж, а все ж таки ми труднощі переборем - на те є биті шляхи - і будемо між молоддю насаждать ідеали кращого життя!

Вам также будут интересны:

© 2012-2019 PersonBio.com - Биографии знаменитых и известных людей.