Цитаты Иван Павлович Багряный.

 
 

Навигация

Знаки зодиака

Знаки зодиака Овен Телец Близнецы Рак Лев Дева Весы Скорпион Стрелец Козерог Водолей Рыбы

Цитаты Иван Павлович Багряный

Иван Павлович Багряный, наст. фамилия Лозовяга или Лозовягин, укр. Іван Павлович Багряний (19 сентября ст. ст. или 2 октября н.ст. 1907, Ахтырка, ныне Сумская область — 25 августа 1963, Новый Ульм, ФРГ) — украинский поэт, прозаик, публицист, политический деятель. Лауреат Шевченковской премии (1992, посмертно).

Ми є. Були. І будем Ми! Й Вітчизна наша з нами — Поема «Меченосці»
Не іменуй же мене поетом, друже мій! Я хочу бути тільки людиною, яких так мало на світі…
Не іменуй мене поетом, друже мій, бо поети нині — це категорія злочинців, до якої не належав і не хочу належати. Не іменуй же мене поетом, бо слово поет скорочено стало визначати: хамелеон, проститутка, спекулянт, авантурник, ледар… — У вступі до поеми «Аве Марія».
Людина — це найвеличніша з усіх істот. Людина — найнещасніша з усіх істот. Людина — найпідліша з усіх істот. Як тяжко з цих трьох рубрик вибирати першу для доведення прикладом. — Наголошує у творі «Сад Гетсиманський»
Я один із тих сотень тисяч людей-українців, що не хочуть вертатися додому, під большовизм, дивуючи тим цілий світ. Я є українець, робітник з походження, маю 35 років, уроджений на Полтавщині, зараз живу без сталого житла, в вічній нужді, никаючи, як бездомний пес, по Європі, утікаючи перед репатріяційними комісіями з CCСP, що хочуть повернути мене на «родіну». — З памфлету «Чому я не хочу вертатись до СССР?»
Я не хочу вертатись до своєї Вітчизни саме тому, що я люблю свою Вітчизну. А любов до Вітчизни, до свойого народу, цебто національний патріотизм, в СССР є найтяжчим злочином. Так було цілих 25 років, так є тепер. Злочин цей зветься на більшовицькій мові — на мові червоного московського фашизму — «місцевим націоналізмом».
Стільки задумів лежить нездійснених, вже виношених, вже розпрацьованих, але не доведених до завершення речей! І чи зможу я їх завершити з угробленим серцем! — з дірявими легенями! І з такою несамовитою втомою, що хочеться просто стати каменем і не рухатися вічність.

Вам также будут интересны:

© 2012-2018 PersonBio.com - Биографии знаменитых и известных людей.